    0.25KW-ELEKTRISK MOTOR MYT 71 1-4_1320RPM 1FASE FØDDER-B3
    Produktkode:
    12747
    OEM:
    Moms sats
    22 %
    Pris uden moms:
    Pris med moms:
    Ref:
    4
    TILFØJ TIL KURV
    Beskrivelse:​
    Trin 1, hvordan man vælger den passende elektriske motor fra alle de varianter, der tilbydes på markedet, er først at bestemme, om vi har brug for enkeltfase elektriske motorer (230V) eller trefase elektriske motorer (400V). Hvis vi er interesseret i træskæring, vælger vi elektriske motorer til rundsave, men vi skal være forsigtige mellem enkeltfase elektriske motorer til rundsave (230V)  og trefase elektriske motorer til rundsave (400V).
    - Enkeltfase elektriske motorer med flange B3 er klassiske elektriske motorer med fødder, med en spænding på 230V.
    Trefase elektriske motorer med flange B3 er klassiske elektriske motorer med fødder, med en spænding på 400V.
    - Elektriske motorer til rundsave kan også vælges mellem enkeltfase 230V eller trefase 400V.
    Trin 3 vælger vi den ønskede effekt af den elektriske motor, som i vores tilbud spænder fra 0.18 kW til 315 kW.
    Leverandør:
    Polen
    model:
    MYT 71 1-4
    Returnering eller ombytning:
    14 dage
    Omdrejninger:
    1320 rpm
    elektrisk strøm:
    1,97 A
    Bolig:
    aluminium
    Kondensatorparametre:
    16 μF / 450 V
    elektrisk spænding:
    230 V
    Produktvægt:
    5.7 kg
    Garanti:
    1 år
    Akseldiameter:
    14 mm
    strøm:
    0,25 kW